Ocieplanie metodą wdmuchiwania | Izolacje stropów i piwnic

Zadzwoń!
PARTNER LOGIN KONTAKT O NAS GALERIA FAQ Oferta

Get Adobe Flash player

Ocieplenie poddasza pianką

Jeżeli zastanawiasz się nad ociepleniem poddasza a jednocześnie ważne są dla Ciebie oszczędności wynikające z niskiego zużycia ciepła, zapewne zechcesz zapoznać się z wyjątkową izolacja termiczną oferowaną przez naszą firmę. Jest nią pianka poliuretanowa PUR (pianka natryskowa).

Poniżej możesz zapoznać sie z cechami, które sprawiają, że ocieplenie pianką natryskową wyjątkowo skutecznie izoluje poddasze:

 

  • Pianka PUR – czyli efektywność energetyczna – ocieplenie poddasza pianką poliuretanową może zmniejszyć koszty ogrzewania od 40-60%. Bezpośrednio przekłada się to na niższe rachunki oraz mniejsze zapotrzebowanie na moc cieplną (a co za tym idzie – na mniejsze, tańsze urządzenia grzewcze). Cena wykonania natrysku z pianki poliuretanowej jest co prawda nieco wyższa niż koszt izolacji tradycyjnej, ale oszczędności, jakie na przestrzeni lat daje inwestorowi pianka PUR całkowicie te koszty rekompensują.
  • Powietrzna szczelność – to parametr, który określa, ile litrów powietrza przechodzi przez kopertę budynku przy standardowej różnicy ciśnień powietrza pomiędzy wnętrzem domu a środowiskiem zewnętrznym. W domach o wysokiej sprawności energetycznej jest to kluczowy parametr, który determinuje możliwy do uzyskania efekt ekonomiczny wykonanego ocieplania pianką poliuretanową. Ocieplenie pianką poddasza umożliwia uszczelnienie koperty budynku na przedmuchy powietrza. Dzieje się tak, gdyż izolacja wytwarzana na miejscu aplikacji wypełnia dokładnie szczeliny, pustki powietrzne oraz inne trudne do zaizolowania tradycyjnymi metodami przestrzenie. Przylega także szczelnie do krokwi i murłaty, uniemożliwiając zimnemu powietrzu z zewnątrz przedostanie się do wnętrza obiektu. Trójwymiarowa matryca komórek pianki tworzy bowiem półsztywną skuteczną barierę termiczną.
  • Oddychanie – otwartokomórkowa pianka poliuretanowa pozwala na "oddychanie" (czyli transfer wilgoci z wnętrza) budynku.
  • Uniwersalność – jednym produktem można ocieplić praktycznie każda przegrodę. Począwszy od poddasza, poprzez ściany szkieletowe, sufity, podłogi, a także ściany fundamentowe.
  • Nieuciążliwość – natrysk pianki PUR odbywa sie wprost na membranę, deskowanie lub inaczej przygotowaną powierzchnię. Ocieplenie pianką poliuretanową można wykonać nawet na powierzchniach o bardzo skomplikowanym kształcie i tych trudnodostępnych.
  • Tempo prac – zwykle ocieplenie poddasza pianką rozpoczyna się i kończy tego samego dnia. Zaraz po wykonaniu natrysku można przystąpić do dalszych prac.
  • Przyjazność dla zdrowia - ocieplenie poddasza pianką poliuretanową nie wywołuje żadnych negatywnych oddziaływań na zdrowie człowieka. Wykonanie natrysku pianki nie pyli, nie podrażnia dróg oddechowych oraz śluzówek. W fazie eksploatacji budynku zapewnia to wyższą jakość powietrza wewnątrz budynku w porównaniu z izolacją tradycyjną, gdyż drobny pył z połamanych włókien nie przedostaje sie do powietrza. Pianki poliuretanowe nie stanowią pożywki dla grzybów i pleśni oraz nie zawierają żadnych szkodliwych czynników.

Cena ocieplenia poddasza zależy od grubości i powierzchni ocieplenia, a także od lokalizacji inwestycji. W zależności od tych parametrów, waha się w granicy od 55 zł do 95 zł netto / m2.

W celu uzyskania wyceny zadzwoń pod nr tel. 600 700 455 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Architekci i Inżynierowie

Architekci i Inżynierowie

Jeżeli jesteś architektem, mamy dla Ciebie atrakcyjną ofertę współpracy.

WIĘCEJ więcej

Kalkulator kosztów

Kalkulator kosztów

Sprawdź ile kosztuje i jak bardzo opłaca się wykonanie izolacji termicznej pianą SEALECTION 500.

WIĘCEJ więcej

Zamów próbki materiałów

Kalkulator kosztów

Zamów próbkę pianki SEALECTION 500.

WIĘCEJ więcejAutoryzowany wykonawca

Zadzwoń do nas. Otrzymasz lepszą ofertę od tej którą masz!


© 2011 www.cellutherm.com.pl

realizacja: Agencja interaktywna zets.pl