Ocieplanie metodą natrysku | Izolacje stropów i piwnic

Zadzwoń!
PARTNER LOGIN KONTAKT O NAS GALERIA FAQ Oferta

Get Adobe Flash player
Kliknij i zobacz film

Ocieplenie poddasza

Niezwykle ważnym etapem budowy każdego domu jest prawidłowe ocieplenie dachu skośnego. Źle zaprojektowane lub wykonane ocieplenie poddasza będzie źródłem ogromnych kosztów i frustracji przyszłych lokatorów.

Wady ocieplenia z mat wełny mineralnej

Do ocieplenia poddaszy w naszym kraju tradycyjnie stosuje sie maty z wełny mineralnej. Jednak niezwykle trudno jest je zainstalować w sposób poprawny na skosach poddasza. Poprawny to znaczy taki, który zapewni szczelność warstwy ocieplenia na przedmuchy powietrza – bez szpar na połączeniach i styku z krokwiami oraz kieszeni powietrznych. Jest to szczególnie trudne w dachach skośnych o bardziej skomplikowanej konstrukcji. Jeśli nawet uda sie zamontować maty z wełny w sposób poprawny, z czasem ocieplenie może opaść. Prowadzi to do jeszcze większego spadku efektywności izolacji poddasza. Dzieje się tak, ponieważ ocieplenie poddasza jest z dwóch stron omywane zimnym powietrzem. W dłuższej perspektywie prowadzi to do poważnego zawilgocenia warstwy ocieplenia oraz rozwoju grzybów w jego wnętrzu.

Coraz częściej więc inwestorzy poszukują lepszego sposobu na efektywne ocieplenia poddaszy. Bardzo skutecznym sposobem jest ocieplanie granulatem wełny mineralnej lub celulozy (Isofloc).

Co daje ocieplanie granulatem?

  • pełne, szczelne wypełnienie ociepleniem dachu skośnego
  • wyeliminowanie mostków cieplnych, które naturalnie tworzą się z powodu nierównego docięcia lub dopasowania do konstrukcji dachu izolacji rolowanej
  • uniknięcie tworzenia się kieszeni powietrznych powstałych wskutek obsunięcia się izolacji w matach
  • Isofloc, dzięki strukturze swoich włókien, absorbuje wilgoć i oddaje ją z powrotem do pomieszczenia, gdy powietrze wewnątrz jest suche; w sposób korzystny oddziałuje więc na klimat w pomieszczeniu
  • stanowi doskonałą barierę ogniochronną

Metoda wdmuchiwania doskonale sprawdza się jako ocieplenie strychu nieużytkowego, zapewniając jednorodną warstwę izolacji nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie ocieplenie zastosować na poddaszu swojego domu, zadzwoń do nas na nr tel. 600 700 455. Chętnie doradzimy Ci w wyborze i krok po kroku wyjaśnimy, jak naprawdę działa ocieplenie poddasza.

ocieplanie pianką poddaszy Opole

ocieplanie pianką poddaszy Kielce

ocieplanie pianką poddaszy Leszno

 

Architekci i Inżynierowie

Architekci i Inżynierowie

Jeżeli jesteś architektem, mamy dla Ciebie atrakcyjną ofertę współpracy.

WIĘCEJ więcej

Kalkulator kosztów

Kalkulator kosztów

Sprawdź ile kosztuje i jak bardzo opłaca się wykonanie izolacji termicznej pianą SEALECTION 500.

WIĘCEJ więcej

Zamów próbki materiałów

Kalkulator kosztów

Zamów próbkę pianki SEALECTION 500.

WIĘCEJ więcejAutoryzowany wykonawca

Zadzwoń do nas. Otrzymasz lepszą ofertę od tej którą masz!


© 2011 www.cellutherm.com.pl

realizacja: Agencja interaktywna zets.pl